X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

اخبار خودرو

مجلس وارد قرارد اد سایپا پروتون شد

عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص قرارداد سایپا و پروتون گفت : قرار بر این بود که این قرار داد در اختیار کمیسیون صنایع قرار گیرد و ما پس از مطالعه ، سؤالاتی را در این خصوص مطرح نماییم که تاکنون متن این قرار داد به کمیسیون نرسیده است . اما در همین رابطه ، امروز جلسه ای با حضور وزیر صنایع خواهیم داشت .

فولادگر در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با اشاره به این که تا قرارداد دیده نشود ، هیچ اظهار نظری نمی توان کرد افزود : تاکنون صحبت در خصوص این قضیه تنها از طریق مصاحبه ها بوده است و از سوی وزیر و مدیران این گروه خودرو ساز هیچ خبر دقیق و موثقی شنیده نشده تا بتوان قضاوت کرد .

وی به توسعه پروژه های مشترک با کشور های اسلامی اشاره و اظهار داشت : توسعه این گونه فعالیتها مثبت می باشد به شرط آن که از توان داخلی و توان سخت افزاری و نرم افزاری کشور در این پروژه ها استفاده شود . در صورتی که در این فعالیت ها ما تنها مونتاژ کار باشیم و تولیدات با برند کشور طرف قرار داد باشد ، به نظر می آید که فعالیت خوبی نباشد مگر آنکه ابعاد قضیه مشخص گردد و اینکه آیا این قرار داد نتایج دیگری نیز داشته است یا خیر؟

عضو کمیسیون صنایع در پایان در خصوص قرار داد پروتون با ایران خودرو در تولید خودروی اسلامی گفت: تا زمانی که توضیحات وزیر صنایع و مدیران این شرکت ها را نشنیده ایم ، هیچ اظهار نظر و قضاوتی در این خصوص نمی توان کرد.