X
تبلیغات
رایتل

اخبار خودرو

ساخت محصول کاملا ایرانی در سایپا سرآغاز تحولی جدید در صنعت خودرو

 مهندس احمد قلعه بانی با بیان این که کار طراحی و تولید این خودرو از دو سال قبل آغاز شده افزود : این پروژه ملی و با مدیریت خوب مهندس بذر پاش و تلاش فراوان مهندسان شرکت سایپا زودتر از موعد مقرر رونمایی می شود . وی گفت : با توجه به برند و فن آوری این خودرو ، مهندسان سایپا می توانند مدلهای مختلفی از آن را تولید و روانه بازار کنند . 

وی با اشاره به ظرفیت موتور و مصرف خودروی کاملا" ایرانی سایپا گفت : صنعت خودروسازی صنعت نسبتا" پیچیده ای است که با دستیابی مهندسان کشور به فن آوری طراحی و ساخت همه قطعات اصلی خودرو می توان پیش بینی کرد که این براساس سند چشم انداز ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری حتی زودتر از سال 1404 در راس کشورهای منطقه قرار خواهد گرفت . 

وی اظهار داشت که موتور انژکتوری این خودرو با توجه به آلایندگی و مصرف سوخت دارای استاندارد یورو 3 بوده و خودرو کاملا" با محیط زیست سازگار است و امکان صادرات آن به بسیاری از کشورها میسر می باشد . 

بگفته وی گروه های هدف این محصول اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هستند از این رو پیش بینی می شود این خودرو با استقبال خوبی روبروشود . مهندس قلعه بانی در ادامه اظهار داشت : پیش بینی می شود این خودرو سهم مناسبی از بازار داخل و صادرات خودرو کشور را به خود اختصاص دهد . 

وی تصریح کرد : براساس استراتژی جدید صنعت خودرو که اخیرا" در این سازمان تدوین شده خودروسازان موظف هستند طی 10 سال آینده 80 درصد از تولیدات خود را با برند ایرانی وارد بازار نمایند و خودروی ایرانی سایپا نیز در این میان نقش مهمی دارد . 

وی افزود : قطعه سازان کشورمان نیز با طراحی و تولید همه قطعات این خودرو آن هم براساس استاندارد اروپا نشان دادند که می توانند همگام با خودروسازان وارد بازار جهانی شوند .