X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

اخبار خودرو

خودروی New C5 وارد بازار ایران می شود

محصولی دیگر از شرکت سیتروئن وارد بازار ایران شد تا گزینه ای مناسب برای خریداران خودروهای لوکس در بازار خودرو باشد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، این خودرو که همانند دیگر محصولات شرکت سیتروئن از ویژگی سیستم تعلیق هیدرولیکی منحصر به فرد و پایداری بالا برای راننده و سرنشینان، قدرت و مصرف سوخت پایین برخوردار است، موفق به اخذ نمره عالی در تمامی آزمون های تصادف به عنوان یکی از ایمن ترین خودروی روز جهان شده است.

گیربکس اتوماتیک، سیستم تعلیق هیدرواکتیو با تنظیم ارتفاع اتوماتیک، فرمان چند منظوره، سیستم تنظیم هوای اتوماتیک حساس به آلودگی هوا با فیلتر تهویه مطبوع و شیشه های چند لایه از جمله امکاناتی است که بر روی این خودرو قرار دارد. همچنین موتور با عملکرد عالی و طراحی داخلی زیبا و متفاوت از دیگر امتیازات این خودرو به شمار می رود 

بنابراین گزارش، تمام مدل ها به صورت استاندارد دارای 7 ایربگ ، ترمز ضد قفل (ABS) با EBD و ASR، ترمز گیری اضطراری و ترمز کمکی و کمربند ایمنی پیش کشنده و محدود کننده نیرو هستند. همچنین آینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن با قابلیت جمع شدن برقی بوده و آینه های داخل نیز الکتروکرومیک (حساس به شدت نور) است.

سیستم صوتی مجهز به رادیو و cd با قابلیت پخش mp3 و با بلندای صدای حساس به سرعت نیز از دیگر آپشن های این خودروی لوکس محسوب می شود. سیستم صوتی این خودرو قابل کنترل از روی غربیلک فرمان بوده و به بلوتوث و هندزفری مجهز است.

تجهیزات و امکاناتی چون سانروف برقی و سنسور پارک دنده عقب نیز در صورت درخواست به این خودرو افزوده خواهد شد.

گذشته از امکانات فنی و تجهیزات این خودرو می توان به ظاهر زیبا و طراحی مدرن این خودرو نیز اشاره کرد. مهندسی خودروی C5، خطوط بدنه و مدل چراغ ها، ابعاد، فضای مناسب و استایل و هارمونی داخل این خودرو وجه تمایزی برای این خودروی مدرن و لوکس محسوب می شود.

بنابراین گزارش، عرضه خودروی New C5 از سوی شرکت سایپا در بازار ایران تنوع پذیری محصولات و بهبود کیفیت را در بازار هدف در پی خواهد داشت و با عرضه این خودرو نیاز بخشی از جامعه به خودروهای وارداتی لوکس و مدرن را نیز تامین می شود.

در این میان ورود خودروهای مدرن با کیفیت عالی می تواند زمینه انتقال دانش و تکنولوژی روزجهان به منظور ارتقای سطح کیفی تولیدات داخلی را برای خودروسازان فراهم سازد. 

لازم به ذکر است که بازار خودروی ایران برای دست یابی به تکنولوژی روز دنیا به عرضه خودروهای مدرن و لوکس جهانی نیاز دارد تا در کنار رضایتمندی متقاضیان در راستای رقابت پذیری بازار و تکمیل دانش و فناوری خودروسازان داخلی نیز گامی موثر بردارد.

امید است که عرضه خودروهای روز جهان در بازار ایران از سوی خودروسازان داخلی زمینه ساز این مهم باشد.