X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

اخبار خودرو

کوتاه از دنیای خودرو

جنرال‌موتورز پیشنهاد شرکت چینی خودروسازی بیجینگ را در مورد خرید برند اوپل رد کرد.

به گزارش ایسنا، شرکت بیجینگ اتوموتیو یکی از سه پیشنهاد دهنده خرید برند اوپل جنرال‌موتورز محسوب می‌شود، با این وجود برخی رسانه‌ها از رد درخواست شرکت چینی برای خرید اوپل از سوی جنرال‌موتورز خبر دادند.

گفته می‌شود طرف چینی حتی قصد بالا بردن ارزش پیشنهاد خود برای خرید اوپل را داشته است، اما جنرال‌موتورز علاقه‌ای ندارد که یک شرکت چینی اقدام به تصاحب اوپل کند.

به گزارش بلومبرگ، از سوی دیگر جنرال‌موتورز اعلام کرده که شرکت چینی از نظر فن‌آوری تولید و طراحی در حدی نیست که بتواند صاحب اوپل شود.

* تویوتا و نیسان کاهش تولید دادند

تویوتا و نیسان سطح تولید خود را در ماه ژوئن کاهش دادند.

بزرگترین و سومین خودروساز ژاپن در ماه ژوئن سال جاری به دلیل کاهش فروش در منطقه آمریکای شمالی مجبور به پایین آوردن سطح خود شدند.

براین اساس تویوتا برای یازدهمین ماه پیاپی با افت تولید رو به رو شده و تولید این شرکت در ماه ژوئن با 24 درصد افت به 565 هزار و 541 دستگاه رسید.

نیسان نیز در ماه یادشده 240 هزار و 827 دستگاه خودرو تولید کرده و افت 22 درصدی تولید را تجربه کرد.

به گزارش بلومبرگ، همچنین هوندا نیز در ماه ژوئن با تولید 257 هزار و 852 دستگاه کاهش 20 درصدی تولید را متحمل شد.

تویوتا بزرگترین خودروساز کانادا شد

تویوتا به بزرگترین خودروساز کانادا در شش ماهه نخست سال جاری میلادی تبدیل شد.

در حالی که دو غول خودروسازی کانادا یعنی جنرال‌موتورز و کرایسلر در شرایط مالی وخیمی بسر می‌برند، بزرگترین خودروساز ژاپن و جهان موفق شد در نیمه نخست سال جاری میلادی به بزرگترین شرکت خودروسازی کانادا تبدیل شود.

تولید تویوتا در کانادا در شش ماهه اول سال جاری میلادی تنها 11 درصد کاهش یافت، این در حالیست که تولید کرایسلر در مدت زمان یادشده افت فاحش 62 درصدی را متحمل شد.

تولید جنرال‌موتورز نیز 59 درصد کاهش یافت و فورد نیز متحمل کاهش 42 درصدی شد.

تولید هوندا نیز در کانادا 38 درصد کاهش یافت.

افت تولید تویوتا در کانادا کمتر از کاهش تولید این شرکت در کشورهای آمریکا و مکزیک بوده است.

زیان خفیف فولکس‌واگن در شش ماهه اول 2009

بزرگترین خودروساز اروپا از زیان مالی خفیف خود در شش ماهه اول سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار رسمی انتشار یافته از سوی شرکت فولکس‌واگن، درآمد این شرکت در نیمه نخست سال 2009 میلادی در مقایسه با مدت مشابه در سال 2008 حدود 5 درصد کاهش یافته است.

فولکس‌واگن در شش ماهه منتهی به پایان ماه ژوئن امسال توانسته 3.1 میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان بفروشد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش نشان می‌دهد، با این وجود آمار نشان می‌دهد که وضعیت فروش در ماه آخر یعنی ژوئن به نسبت بهبود یافته است.

بزرگترین خودروساز آلمان و اروپا که برای ادغام با رقیب آلمانی خود یعنی پورشه به توافق رسیده است، قصد دارد تا سال 1018 با پیشی گرفتن از تویوتا موتور به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شود.