اخبار خودرو

عرضه رانا و وانت تندر90 تا پایان سال جاری

رانا و دنا که حاصل هنر سرپنجه انگشتان کارگران و مهندسان ایرانی است به تریتب درسال 90و 91 ، همزمان در بازار های داخلی و خارجی عرضه می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، مهندس میر جواد سلیمانی قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول با بیان این مطلب گفت: همچنین این شرکت در نظر دارد تا پایان سال جاری وانت تندر 90 را جهت توسعه خود در بازار عرضه کند.

وی افزود: ایران خودرو با تولید محصولات متنوع سبب شد که بیش از نیمی از سهم بازار را همواره در اختیار بگیرد.

مهندس سلیمانی تاکید کرد: خودروی رانا و دنا که جهت عرضه در بخشهای استراتژیک بازار خودروی کشور طراحی شده اند علاوه بر اینکه بر خواسته های مشتریان تطابق دارند، تمامی استانداردهای روز بازارهای صادراتی دارا هستند.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو ، طراحی و توسعه دو پلتفرم کاملا جدید را از پروژه های مهم ایران خودرو دانست و گفت:اولین پلتفرم ایران خودرو در ابعادی کوچک و متوسط است که با بهره گیری از تکنولوژی روز جهانی و با استانداردهای اروپا در 5نوع محصول در کلاس هایA,BوC ازسال 93 تولید خواهند شد.

وی یادآور شد:در کنار محصولات متوسط پلتفرمی در ابعاد بزرگ طراحی و با استاندرادهای روز اروپا جهت تولید 5 نوع محصول جدید سواری در کلاسهای D,MPV و وانت و SUV تولید و اولین محصول این پلتفرم در سال92 به بازار عرضه می شود.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو خاطر نشان ساخت: در کنار اخد استانداردهای روز داخلی و خارجی مهمترین عوامل که در طراحی محصولات جدید توجه شده است، می توان به زیبایی استایل، مصرف سوخت، ایمنی و راحتی سرنشینان خودرو اشاره کرد.

وی یکی از برنامه های رهبردی ایران خودرو را به عنوان رهبری بازار ، را ایجاد تنوع در سبد محصولات تولیدی عنوان کرد و اظهارداشت : در حال حاضر با افزایش 7برابری تولید 12محصول جدید و بیش از 50تیپ جهت ارائه به مشتریان داخلی و خارجی در گروه صنعتی ایران خودرو تولید می شود.