اخبار خودرو

کیا نیرو (Niro) معرفی شد

کیا نیرو (Niro) کانسپت پاسخ کیا به فروش سریع نیسان جیوک است.

به گزارش خبرخودرو، این خودروی کانسپت، ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

عنوان نیرو به نوعی استیل ضد زنگ بر می گردد که اشاره دارد به قسمت استیل ضد زنگی که روی سقف و اطراف شیشه های این خودرو به کار رفته است.

این کراس اوور سه در، هنوز در مرحله کانسپت است، اما برخی منابع اذعان داشته اند که ممکن است نسخه تولید شده این خودرو سال 2015 به فروش برسد.

این خودرو برای کیا جایی در گروه پررونق شاسی بلندهای کوچک باز کرده و جای خودروی چند منظوره وگنا را در خط تولید خواهد گرفت.

نیرو نیز مانند کیا سول جدید که در نمایشگاه خودروی فرانکفورت دیده خواهد شد، بر اساس نسخه ای از پلتفرم Cee’d جدید ساخته شده است. به گفته کیا این خودرو دارای یک سیستم انتقال قدرت جدید مبتکرانه خواهد بود. انتظار می رود این خودرو دارای سیستم هیبریدی مانند Provo کانسپت باشد که دارای موتور 1.6 لیتری GDI توربوشارژ است و چرخ های جلو را به حرکت در می آورد. در این سیستم یک موتور الکتریکی در عقب نیز وجود دارد که قدرت کلی این خودرو را 246 اسب بخار می کند.

طراحی دراماتیک این خودرو شامل جلو پنجره tiger-nose باریک، چراغ های جلوی عریض و چراغ های LED مکعبی شکلی است که در طول روز روشن هستند و در Cee’d GT نیز به کار رفته اند. در پشت این خودرو اگزوزهای دوگانه، چراغ های عقب LED و یک جفت قلاب یدک کش، ظاهر این خودرو را اسپرت و قدرتمند می سازد.