اخبار خودرو

جزئیات موتور توربوی جدید جنرال موتورز

جنرال موتورز رسما موتور 1.0 لیتری توربوشارژ سه سیلندر جدید خود با قدرت 114 اسب بخار و گشتاور 165 نیوتون متر را معرفی کرده است.

به گزارش خبرخودرو، جنرال موتورز اعلام کرده این موتور کوچک که مختص اوپل آدام است قدرتمندتر از مدل 1.6 لیتری چهارسیلندر کنونی این خودرو است. این موتورها در کارخانه موتورسازی فلینت این غول دیترویت در میشیگان ساخته می شوند. فورد فیستا مدل 2014 موتور 1.0 لیتری توربوشارژ سه سیلندر خط تولید اکوبوست این خودروساز را خواهد داشت که باعث به وجود آمدن سوال در مورد برنامه های جنرال موتورز برای موتور ساب کامپکت های خود در ایالات متحده می شود.

یکی از سخن گویان جنرال موتورز، آنالیسا اسپوسیتو گفته است که هنوز برنامه ای برای به کار بردن موتور 1.0 لیتری توربو در اسپارک یا سونیک وجود ندارد.

شورلت اسپارک اکنون دارای موتور 1.2 لیتری خطی چهار سیلندر است که تنها قدرت 84 اسب بخار و گشتاور 112 نیوتون متر تولید می کند. اسپارک برای مدل 2014 به جای گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور قبلی خود نسخه متغیر پیوسته خواهد داشت.

زمانی که از اسپوسیتو در مورد توانایی جنرال موتورز برای پاسخ گویی سریع به فیستای اکوبوست سوال شد وی گفت این موتور کوچک نیازمند آزمون و ارزیابی است اما بر تحول سریع مالیبوی 2014 برای اصلاح سریع محصولات در زمان لزوم تایید کرد. مالیبو برای این موتور بازطراحی شده است.