X
تبلیغات
رایتل

اخبار خودرو

راه اندازی پروژه رانندگی اتوماتیک بی ام‌ و در چین


خودروساز لوکس آلمانی بی ام و با همکاری غول اینترنتی چینی بایدو آزمایشات رانندگی اتوماتیک در پکن و شانگهای را آغاز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خودروهای آزمایشی بی ام و تاکنون هزاران کیلومتر را در بزرگراه‌های آلمان به صورت آزمایشی پیموده اند. بی ام و اعلام کرده این پروژه اکنون توسعه خواهد یافت و شامل شهرهای بزرگ دیگر در چین خواهد بود.

این خودروساز آلمانی در بیانیه ای اعلام کرد بی ام و پروژه تحقیقاتی دیگری که راه را برای رانندگی کاملا اتوماتیک در چین هموار می‌کند، آغاز کرده است.

خودروهای آزمایشی که در این پروژه طراحی شده اند در بزرگراه‌های شهری در پکن و شانگهای حرکت خواهند کرد.

بی ام و در چنین پروژه ای به یک شریک نیاز دارد زیرا قابلیت رانندگی نیمه اتوماتیک نیاز به نقشه های کیفیت بالا برای کمک به بررسی دقیق در صورت قرار گرفتن در یک محدودیت یا رد کردن اشتباهی یک پیچ دارد.

خودروها در حال حاضر حافظه کافی برای ذخیره نقشه‌های مشروح کل یک کشور را ندارند از این رو خودروسازان به همکاری شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی برای کمک به دانلود اتوماتیک اطلاعات به خودروهای در حال حرکت نیاز دارند.

بر اساس گزارش رویترز، بایدو بزرگ‌ترین موتور جست و جوی اینترنتی چین را اداره می‌کند و همچنین فراهم کننده خدمات نقشه و رایانش ابری است.