X
تبلیغات
رایتل

اخبار خودرو

ردیابی لحظه ای کیفی و کمی محصولات فراهم می شود

سیستم E.R.Pاز جمله نرم افزارهایی است که با راه اندازی کامل آن، امکان ردیابی لحظه ای کیفی و کمی محصولات مواد و قطعات و یکپارچگی درفرآیندهای برنامه ریزی، لجستیک، تولید، کیفیت، مالی در زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران خودرو به وجود می آید.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، فرزاد موحدی سبحانی، مدیر توسعه فرایند های E.R.P گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: بیشتر شرکت های خودروسازی مطرح دنیا از این سیستم بهره می برند و گروه صنعتی ایران خودرو نیز در حال حاضر در قسمت های مالی و تندر 90 از این سیستم نرم افزاری پیشرفته استفاده می کند.

وی با اشاره به این که کاهش قیمت تمام شده محصولات و افزایش رضایت مشتریان از مهم ترین منافع استقرار این سیستم است، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت های برتر خودروسازی دنیا از این سیستم استفاده می کنند.

موحدی با بیان این که در گروه صنعتی ایران خودرو سه جریان مواد، مالی و اطلاعات؛ مهم ترین شریان های های این مجموعه هستند، تصریح کرد: با راه اندازی سیستم ای. آر.پی جریان های فوق به طور هماهنگ در خدمت تولید محصول و ارائه خدمات پس از فروش قرار می گیرند.

مدیر توسعه فرآیندE.R.P ایران خودرو؛ از جمله مزایای راه اندازی این سیستم به ردیابی کیفی و کمی محصولات، مواد و قطعات به صورت لحظه ای و یکپارچگی قسمت های مالی و لجستیک اشاره کرد و ادامه داد: امکان ردیابی کیفی محصولات و قطعات، برنامه ریزی تولید خطوط پیش مونتاژی از سفارش مشتریان تا تحویل محصول نهایی از دیگر مزایای استفاده از این سیستم است.

وی راه اندازی پروژه ای.آر.پی را یکی از مهم ترین برنامه های توسعه سیستمی ایران خودرو دانست و خاطرنشان ساخت: هدف گذاری ما پیاده سازی این سیستم در کل مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو است که با برنامه ریزی های انجام شده در آینده به آن دست خواهیم یافت.

موحدی ابراز امیدواری کرد، با استقرار کامل سیستم E.R.P گروه صنعتی ایران خودرو گام های موثری را در جهت تحقق اهداف کاهش هزینه و افزایش کیفیت بردارد.

وی درپایان ادامه داد: این سیستم فقط در شرکت های خودروسازی کاربرد ندارد بلکه همه شرکت ها می توانند از آن بهره ببرند.