X
تبلیغات
رایتل

اخبار خودرو

عرضه سمند هیبرید تا یک ماه دیگر

نخستین تولیدات سمند میکروهیبرید شامل 200 دستگاه تا یک ماه دیگر تجاری سازی می شود و به بازار می آید.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مهندس جواد نجم الدین مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در آیین آغاز به کار هفتمین نمایشگاه بین المللی خودروی اصفهان با اعلام این خبر گفت: توسعه فناوری هیبرید بخشی از رویکرد ایران خودرو در بهره گیری از فناوری های مدرن برای کاهش مصرف سوخت است.

وی تیراژ تولید ایران خودرو در سال آینده را 850 تا 900 هزار دستگاه ذکر کرد و افزود: برای کسب بازارهای جدید و تامین نیازهای آتی، مصرف سوخت باید کنترل شود و قیمت تمام شده نیز کاهش یابد.

مدیر عامل ایران خودرو، خودروسازی را یک صنعت پیوسته از تامین قطعات تا خدمات پس از فروش دانست و ضمن تاکید بر لزوم بهره گیری از توان قطعه سازان در تمام پروسه به طور هم زمان، گفت: همه طراحان می توانند از هم اکنون در پلتفرم های جدید ایران خودرو شریک باشند .

نجم الدین ساخت داخل و کاهش قیمت تمام شده را دیگر رویکردهای مهم ایران خودرو نام برد و استان اصفهان را در این زمینه ها موثر توصیف کردو گفت: اصفهان که سومین شریک ساپکو است، 55 شهرک صنعتی با 461 شرکت فعال دارد که 53 شرکت با 486 قطعه طرف قرارداد ساپکو هستند.

مدیر عامل ایران خودرو این استان را به واسطه دسترسی به مواد اولیه، مرکزیت داشتن و دسترسی به حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی دارای موقعیت استراتژیک در این زمینه دانست و گفت: حجم فروش قطعات این استان در سال 88 برابر با 180 میلیارد تومان بوده و 2/5 درصد سهم ساپکو را در اختیار داشته و در سال 89 این میزان 295 میلیارد تومان و هشت درصد افزایش یافته است.

نجم الدین تعداد قطعه سازان طرف قرارداد ساپکو در استان اصفهان در سال 88 را 44 قطعه ساز عنوان کرد که در سا ل89 با 20 درصد رشد به 53 افزایش یافته و گفت: سال گذشته 172 میلیون و امسال 239 میلیون قطعه در اصفهان تولید شده و شاخص تعداد قطعات معیوب به میلیون – پی پی ام - 186 بوده است.

وی سازندگان اصلی اصفهان را بین 60 تا 70 سازنده ذکر کرد که پنج مورد رتبه A، 35 مورد رتبه B، هشت مورد رتبه C و پنج مورد بدون رتبه هستند که باکمک کارشناسان ساپکو رتبه بندی خواهند شد.

مدیر عامل ایران خودرو از ایجاد یک مجتمع متمرکز از سوی ساپکو برای برنامه ریزی ساخت داخل و استفاده از ظرفیت های مالی سازندگان طرف قرارداد در استان اصفهان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: چنان چه بخش خصوصی اصفهان قادر به سرمایه گذاری باشد، ایران خودرو قراردادهای بلند مدت می بندد و حمایت های لازم را به عمل می آورد.

نجم الدین اظهار داشت: بزرگ ترین سازنده مخازن س ان جی با ظرفیت تولید سالانه 400 هزار دستگاه و اولین سازنده مفتول به زودی در اصفهان به بهره برداری می رسد که گامی مهم در راه کاهش قیمت تمام شده خواهد بود.

مدیر عامل ایران خودرو انضباط مالی و کاری را از اقدامات انجام شده در گروه صنعتی ایران خودرو ذکر کرد و اظهار داشت: دفتر منطقه اصفهان 56 نمایندگی در اصفهان، 17 نمایندگی در یز د و هشت نمایندگی در چهار محال و بختیاری و 88 فروشگاه مجاز را تحت پوشش دارد و 70 مجوز جدید نیز برای توسعه خدمات پس از فروش صادر شده است.

نجم الدین افزود: در 9 ماه امسال 53 هزار دستگاه خودرو در استان اصفهان فروخته شده که 43 درصد رشد نسبت به سال گذشته دارد و رتبه اول را از این نظر در کشور دارا است.

وی سهم رضایت مشتریان در استان اصفهان را نیز 75 درصد ذکر کرد که بیشترین در کشور است و افزود: امسال نمره عملکرد تحویل خودرو در استان اصفهان 20 درصد افزایش یافته است.

مدیر عامل هدفمند سازی یارانه ها را یک رویداد مهم توصیف کرد و خواستار ارتقای بهره وری و کاهش مصرف سوخت و قیمت تمام شده در سراسر پروسه خودروسازی شد.

نجم الدین کاهش دو تا پنج درصدی قیمت محصولات ایران خودرو را حاصل کاهش قیمت تمام شده محصول دانست و در مورد تندر نیز خواست تا رنو پارس نسبت به ساخت داخل و کاهش قیمت تمام شده محصول توافق های لازم را با ایران خودرو به عمل آورد.