X
تبلیغات
رایتل

اخبار خودرو

سوبارو لگاسی

چندین سال است که سیف‌خودرو می‌خواهد سوبارو لگاسی (Legacy) را وارد بازار کند اما هنوز هیچ خبری از آن نیست. متاسفانه دیگر خبر ورود سوبارو لوث شده و تا این خودرو در خیابان دیده نشود، اخبار پیرامون ورود آن به سختی باور می‌شوند. حال در لیست ثبت سفارش خودرو، مدل 2.5 لیتری آن هم مجوز ورود را گرفته و قرار است سوبارو با دو پیشرانه 2 و 2.5 لیتری وارد بازار شود (اگر وارد شود!).
حال کمی خودومان را گول بزنیم و فرض کنیم سوبارو می‌خواهد وارد بازار شود. این خودرو در هر دو پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه است. در مدل 2.5 لیتری، لگاسی می‌تواند 173 اسب‌بخار را تولید کند که نیروی آن به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. تا همین جای کار متوجه می‌شویم که گویا با یک ژاپنی کار درست سر و کار داریم. گیربکس‌هایی که روی لکاسی نصب شده‌اند 6 سرعته دستی یا خودکار به همراه شیفتر هستند. همچنین مصرف سوخت این پیشرانه 8.8 لیتر در هر 100 کیلومتر است که با توجه به قدرت و حجم موتور و همچنین قیمت بنزین(!)، بسیار عالی به نظر می‌رسد.   
 

در مورد طراحی سوبارو لگاسی زیاد صحبت نمی‌کنیم چون مسئله شخصی است و احتمالا بعضی تویوتا را به آن ترجیح می‌دهند اما با تمام احترامی که برای تویوتا قائلیم، طراحی داشبورد و داخل لگاسی خیلی بهتر از اکثر محصولات تویوتا حتی آریون است.
از امکاناتی که روی لگاسی به صورت استاندارد نصب شده‌اند می‌توان به کیسه‌های هوای سرنشینان جلو، جانبی و پرده‌ای، سیستم VDC، کروز کنترل، شیفتر تعویض دنده، روکش چرمی صندلی‌ها، روکش چرمی فرمان و دنده و سیستم صوتی با چنجر 6 تایی اشاره کرد. ترمزهای ABS و EBD هم که روی شاخش است! اگر کمی سر کیسه را شل کنید، می‌توانید از آپشن‌هایی نظیر سانروف، دکمه استارت موتور و رینگ‌های 18 اینچی هم لذت ببرید.
سوبارو لگاسی در مدل پایه حدود 20 هزار دلار قیمت دارد. با وضعیت کنونی بازار و تجربیات گذشته حتی حدس زدن در مورد قیمت احتمالی آن در بازار را هم از سر خود بیرون کنید اما اگر بخواهیم مقایسه کنیم، احتمالا حدود 90 میلیون تومان برای مدل 2.5 لیتری باشد. البته قبل از همه این‌ها باید منتظر ماند و دید بالاخره چه زمانی سیف‌خودرو طلسم را می‌شکند و خودروهای وارد شده دارای چه امکاناتی خواهند بود.