X
تبلیغات
رایتل

اخبار خودرو

مدنی: میگویند پراید هندوانه دربسته است

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه میگویند کیفیت پراید مانند هندوانه دربسته است، گفت: این مسئله نشان‌دهنده عدم رعایت کیفیت در خطوط تولید این خودرو است.

به گزارش فارس، سعید مدنی در مراسم رونمایی از تمبر شرکت پارس خودرو، اظهار داشت: میگویند خودروی پراید مانند هندوانه سربسته است که ممکن است دارای کیفیت خوب یا بد باشد، این مسئله نشان‌دهنده نبود نظارت و کنترل کیفی در فرآیند تولید این محصول است.


وی ادامه داد: در هیچ جای دنیا خودروها تا این اندازه در انتهای خط تولید کنترل نمی‌شود، بنابراین رعایت مسائل کیفی توسط کارگران و سرپرستان هر بخش باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا ایرادات محصول در طول خط تولید برطرف شود و به انتهای خط موکول نشود.


مدیرعامل سایپا با بیان اینکه کیفیت پراید مانند هندوانه دربسته است، گفت: این مسئله نشان‌دهنده عدم رعایت کیفیت در خطوط تولید این خودرو است.

وی با بیان اینکه در دهه 70 نیز که کیفیت پراید در سطح بالایی قرار داشت، صدای تمام قطعات آن از دو کیلومتری شنیده می‌شد، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات کیفی تولید ناشی از عملکرد کارگران است والبته 50 تا 60 درصد مشکلات کیفی نیز به خودروسازان و بقیه آن به قطعه‌سازان مربوط می‌شود.


مدنی با بیان اینکه قیمت خودرو باید با کیفیت آن متناسب باشد، گفت: با رعایت کیفیت در تولید محصولات، امکان برندسازی در صنعت خودروسازی وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه امروز خودرو با ارز ارزان تولید می‌شود و واردات قطعات نیز صورت نمی گیرد، گفت: قطعه سازان نمی توانند بهانه واردات قطعات چینی را برای بی کیفیت بودن قطعات مطرح کنند بلکه این امر باید باعث بهبود کیفیت تولیدات شود.


وی با بیان اینکه نوسان نرخ ارز و واقعی شدن قیمت آن، فرصت مناسبی را برای رشد صادرات ایجاد کرده است، تأکید کرد: تقاضا برای محصولات سایپا افزایش یافته که باید از این مسئله جهت توسعه صادرات استفاده کنیم.